خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

کلرمونت کالیفرنیا. (پروژه سندیکا)—انگلستان تصمیم به ممنوعیت Huawei از آن 5G شبکه است برخورد یک ضربه دردناک به چین است. تا زمانی که چین هنوز شمارش در انگلستان به چوب به آن تصمیم را زودتر اجازه می دهد تا شرکت چینی به عرضه noncore تجهیزات برای کشور 5G شبکه.

اما دو تحولات اخیر ساخته شده چنین تصمیمی قابل دفاع است.

برای اولین بار بود که ایالات متحده تشدید آن جنگ Huawei. ایالات متحده برقرار جدید تحریم ممکن است ممنوعیت تامین کنندگان که با استفاده از فناوری آمریکایی از ارائه هادی ها به هواوی. از آنجا که فن آوری در ایالات متحده استفاده می شود برای تولید پیشرفته نیمه هادی ها که Huawei محصولات از جمله 5G ایستگاه های پایه نیاز این شرکت عرضه خواهد شد, قطع, ساخت و تولید آن 5G تجهیزات در آینده نزدیک به غیر ممکن است.

چشم انداز است که یک کلید تامین کننده انگلستان 5G شبکه های دیگر خواهد بود قادر به ایجاد و حفظ آن سیستم به مراتب بیشتر تهدید جدی از پتانسیل چینی جاسوسی است. هیچ مسئول دولتی می توانیم به چنین خطر است. پس Huawei روز شد شماره به عنوان به زودی به عنوان دولت ایالات متحده ماشه کشیده است. تنها سوال بود که نخست وزیر بوریس جانسون بگویید جمهور چین خبر بد.

همچنین بخوانید: آمریکا به سیلی Huawei کارکنان با ممنوعیت سفر به چین را به نقض حقوق بشر

هنگ کنگ سرکوب

دوم توسعه که آن را سیاسی آسان تر برای جانسون به آغوش Huawei ممنوع است چین تحمیل آن جدید امنیت ملی قانون در هنگ کنگ. این قوانین سخت گیرانه که پیشنهاد شد در اواخر ماه مه و تصویب توسط چین با مهر لاستیکی مهر مجلس شورای اسلامی در تاریخ 30 ژوئن برای تمام اهداف عملی به پایان رسید خودمختار وضعیت مستعمره سابق بریتانیا.

از انگلستان دیدگاه چین اقدام نقض آشکار 1984 چین و بریتانیا اعلامیه مشترک هنگ کنگ که شامل چین تعهد به احترام و حفاظت از شهر را در نظام حقوقی و آزادی های مدنی برای 50 سال پس از آن بازگشت به قانون در سال 1997.

رهبران چینی ممکن است فکر می کنم که انگلستان بیش از حد ضعیف است به مبارزه با عقب. واضح است که آنها در اشتباه هستند. انگلستان تصمیم گرفته است به موضع در هنگ کنگ و Huawei آسان و واضح هدف است.

وسوسه به مقابله به مثل

چین ممکن است وسوسه به اعتصاب بازگشت و به نظر می رسد که مقدار زیادی از اهرم. این می تواند فشار انگلستان شرکت انجام کسب و کار در چین است.

برای مثال انگلیسی, سیستم بانکی HSBC HSBC به ویژه آسیب پذیر به قلدری به دلیل عملیات خود را در هنگ کنگ حساب برای کمی بیش از نیمی از سود آن و یک سوم از درآمد خود را. چین نیز ممکن است می خواهم به قطع معاملات مالی آن انجام از طریق لندن و کاهش تعداد دانش آموزان چینی آن را می فرستد به انگلستان کالج ها و دانشگاه ها.

اما چنین اقدامات تلافی جویانه با این حال وسوسه انگیز خواهد در نهایت بومرنگ. رانندگی HSBC از هنگ کنگ قطعا خراب کردن شهر به عنوان یک مرکز مالی جهانی چون چین خواهد بود قادر به پیدا کردن یکی دیگر از بانک جهانی به بیش از آن نقش حیاتی. با توجه به تنش فزاینده میان آمریکا و چین آن را سخت به تصور کنید که چین را به نفع سیتی C +0.92% یا جی پی مورگان چیس JPM, +1.40% به عنوان جانشین HSBC.

به طور مشابه, محدودیت در تحصیل در انگلستان خواهد صدمه دیده و چین بیشتر است. در حال حاضر حدود 120,000, چینی, تحصیل در انگلستان چالش برای چین است که وجود دارد چند خوب جایگزین اگر آن را می خواهد به ارسال دانش آموزان در جاهای دیگر.

ایالات متحده است و با توجه به محدود کردن دانش آموزان چینی در امنیت ملی و زمینه. چین تهدید کرده است که استرالیا از آن خواهد شد کاهش تعداد گردشگران چینی و دانش آموزان است.

دانشگاه های کانادا که در حال حاضر میزبان حدود 140,000, چینی, دانش آموزان باید ظرفیت محدود. با چین و کانادا درگیر در یک بن بست دیپلماتیک بیش از استرداد به آمریکا از Huawei رئیس امور مالی Meng Wanzhou بعید است که چین ارسال خواهد شد بیشتر دانش آموزان وجود دارد.

دوستان

این صرفا نشان می دهد واقعیت دلهره آور یازدهم در حال حاضر چهره: چین سریع از دست دادن دوستان فقط زمانی که به آن نیاز دارد ،

در چند ماه گذشته به تنهایی چین در روابط خود با هند دچار یک ضربه ویرانگر پس از خونین مرز برخورد چپ حداقل 20 سربازان هندی (و نامشخص تعداد سربازان چینی) مرده است.

به مجازات استرالیا برای جسارت به فراخوان بین المللی رسیدگی به ریشه های COVID-19 coronavirus چین اعمال تعرفه های استرالیا جو و تهدید دیگر اقدامات تنبیهی. در جولای 14, چین, وزارت امور خارجه را محکوم اخیر ژاپن دفاع کاغذ سفید در خشن غیر منتظره زبان بالا بردن شک و تردید در مورد ایجاد روابط حسنه یازدهم تلاش شده است به مهندس با نخست وزیر شینزو آبه.

رهبران چینی را تنها خود به سرزنش خود را برای رشد انزوای بین المللی. با متورم حس قدرت خود آنها را overplayed ضعیف دست و رانده دوستانه یا خنثی کشورهایی مانند انگلستان و کانادا و هند و استرالیا به آغوش آمریکا در حال حاضر چین اصلی جغرافیای سیاسی دشمن.

بنابراین به عنوان رهبران چین اندیشیدن چگونه برای پاسخ به انگلستان ممنوعیت Huawei آنها باید با توجه به قانون اول سوراخ: زمانی که شما در یک توقف حفر.

این مقاله منتشر شد با اجازه از سندیکای پروژه—چین تعمیق ژئوپولیتیک سوراخ

Minxin Pei استاد دولت در Claremont McKenna کالج و غیر ساکن ارشد آلمانی مارشال صندوق ایالات متحده است.

پیشنهاد خواندن

آمریکا برای تحریم چین بیش از هنگ کنگ اما چهره گزینه های محدود

آمریکا باید تحریم بانک های چینی برای سرکوب در چین

Coronavirus قدرت برای سرنگونی چین یک پارتی رژیم

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de