MONTGOMERY, علا. – آن تیره شب زمستان در تروی, آلاباما, وقتی برنارد لافایت خداحافظی به جان لوییس برای آنچه که او می ترسید ممکن است زمان گذشته است.

دو مرد سیاه و سفید, کالج, هم اتاقی ها و دوستان در آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه می خواستم به سعی کنید به ادغام بین سیستم اتوبوس در طول تعطیلات کریسمس در سال 1960. با وجود برخی از جزئی مشکل در Nashville, جایی که آنها سوار یک تفکیک اتوبوس از یکپارچه ایستگاه اتوبوس آنها قادر به آن را به تروی, Lewis زادگاه و مقصد نهایی است.

به عنوان لوئیس پا کردن اتوبوس در توقیف خدمات ایستگاه شهر اتوبوس, Lafayette, ماند, در این خودرو آن را به زادگاه خود در فلوریدا. پس از ساعت ها از رفاقت نشستن در صندلی جلو شانه به شانه هر دو رو آینده ساعت به تنهایی.

“آن را تاریک بود چراغ بودند” لافایت به یاد شنبه. “او خاموش کردم و منتظر بود برای سوار خود را وجود دارد. من در مورد او نگران بود. من نمی دانم اگر من او را دوباره ببینم. زمانی که من خداحافظی وجود دارد برخی از قطعیت وجود دارد”

اما نبود خداحافظ برای همیشه لطفا برای. دو جان سالم به در سفر و هر یک را به شکل دهه 1960 جنبش حقوق مدنی تبدیل اواخر شب خوابگاه فلسفه مکالمات به عدالت اجتماعی رهبری در دهه های آینده.

در شب جمعه, لوئیس, ایالات متحده کنگره و حقوق مدنی, آیکون, درگذشت, پس از سرطان لوزالمعده تشخیص است. لافایت بود و قادر به صحبت با دوست مادام العمر خود را روز قبل از عبور خود را هر چند او متوجه نیست که این امر می تواند برای آخرین بار.

“یک هفته قبل از او گذشت او می خواست به صحبت کردن با من” لافایت گفت. “من متوجه شدم که او مریض بود و قرار بود از طریق این مبارزات با سلامت خود را. هنگامی که آن را بیش از من از او فقط می خواستم به شنیدن صدای من. ما از یک مکالمه طولانی, آن را تنها در مورد سلامت خود را و چگونه او انجام شده بود. انتظار نداشتم این اتفاق می افتد. انتظار نداشتم او را به این زودی ما را ترک.”

قدردانی: برای, John Lewis, یک عمر از ساخت “خوب مشکل’ چپ زخم و میراث

بیشتر: Rep., John Lewis, چه کسی در معرض خطر زندگی خود و خون خود را به عنوان یک غول از جنبش حقوق مدنی می میرد از سرطان در 80

یکی دیگر از دوستان و ماندگار رهبر جنبش حقوق مدنی, C. T. ویویان درگذشت ساعت قبل از لوئیس در جمعه دلخراش زیان برای کسانی که می دانستند و عاشق مردان است.

“صادقانه بگویم من هنوز هم در حال مبارزه با آن” لافایت گفت: از تاسکیگی خانه در بعد از ظهر شنبه. “به صداقت آن بار عاطفی.”

لوئیس’ مرگ باعث غلیان احساسات عمومی و غم و اندوه به عنوان ده ها هزار نفر در سراسر کشور سوگواری استعداد رهبری که دفاع و پشتیبانی یک زندگی خوب “مشکل” غیر خشونت آمیز اما پرقدرت فعالیت که خجالتی نیست و دور از نافرمانی مدنی برای تغییر قلب و ذهن.

“جهان احساس های مختلف بدون او در آن گفت:” دوروتی واکر مدیر مونتگمری آزادی سواری موزه. “او تا به حال چنین هدایت حضور نه فقط در کشور ما به عنوان یک Alabamians اما در کشور ما و بسیاری از مردم در سراسر جهان است. برای انجام این کار بدون او ایجاد می کند از درجه اعتبار ساقط است, اما آن را نیز بار دیگر در ایالات متحده تعهد خود را به احساس فوریت او احساس در زندگی خود را برای این کار.”

لافایت به یاد لوئیس طبیعی ویژگی های رهبری اشک از سنین پایین است.

“او فوق العاده ای درخواست تجدید نظر به مردم است. او بیرون رفتن از راه خود را به انجام این کار” لافایت گفت. “او آرام بود نظر خود را spokesmanship اما مردم تا به حال اعتماد به نفس است که او تا به حال یک صداقت. وجود دارد هیچ تکبر در بخشی خود را. او هرگز از کسی دیگری پایین. او احترام بگذارند. مردم تا به حال اعتماد به نفس در او در نظر خود رهبری است. این همان چیزی است که ساخته شده تفاوت.”

لافایت اعتبارات لوئیس برای شروع او را خود فعالیت مسیر. در حالی که هم اتاقی در Nashville, Lewis شروع به فشار دادن لافایت برای حضور در خشونت فعالیت کارگاه های آموزشی با او.

روز شنبه, Lafayette, در حالی که دست هایش را یادآوری چگونه بی غرض او در آن زمان او به عنوان پژوهشگر تمام وقت حوزه علمیه کار با یک کار جدید به عنوان یک دانشگاه کتابدار.

“من نمی باید زمان برای هر کارگاه های آموزشی!” لافایت گفت.

John Lewis ‘توجه داشته باشید به خود’: ‘یک روز شما انتخاب شود به کنگره,’ لوئیس می گوید جوانتر خود

بیشتر: John Lewis 23 بود در ماه مارس در واشنگتن است. عمر خود را در خدمت به عدالت در 12 عکس.

اما لوئیس نگه داشته و با فشار دادن. او می دانست که لافایت تا به حال یک قلب و ذهن برای حقوق مدنی که دو مرد جوان سوخته را از طریق نیمه شب ساعت بحث در مورد فلسفه و آرمان است. “این چیزی است که ما در مورد بحث در خوابگاه در شب,” او گفت: Lafayette.

“تمام شب طولانی ما را صحبت در مورد تبعیض نژادی و نژاد پرستی. جان من را متقاعد به رفتن به این کارگاه و من گیر کردم” لافایت گفت: با خندیدن. “که در آن بود. که آغاز این سفر برای من است.”

ماه پس از خداحافظی در تروی خدمات ایستگاه آزادی سوار آغاز خواهد شد به صورت جدی. یکپارچه گروه از فعالان سفید برنامه ریزی شده برای سفر بین ایالتی مسیرهای اتوبوس از طریق جنوبی که در آن آمده به طور منظم و آشکارا به مبارزه طلبیده قانون فدرال که تفکیک اتوبوس, سیستم های خلاف قانون اساسی است.

“این طرح به توقف در شهرهای مختلف در طول راه برای دیدار با جنبش محلی و الهام بخشیدن به مردم است. طنز این است که شما می توانید سوار تمام راه را از ویرجینیا در یک تفکیک اتوبوس و هنگامی که شما رو به نشویل می کردم در یک مجتمع ایستگاه اتوبوس. پس از آن شما تا به حال به یک تفکیک اتوبوس تمام راه را به مونتگمری که از قضا در حال حاضر یکپارچه محلی آن سیستم اتوبوس. به همین دلیل آن مهم است برای دریافت این دیگر جوامع محلی شروع به اجرای تغییر زیرا اگر مردم نمی اعمال این تغییر تغییر نمی گیرد.”

لوئیس بود پذیرفته اولیه آزادی سواران. اما لافایت بود و زیر 21 سال جوان تر از دوستان خود را با فقط چند ماه و نیاز به اجازه والدین برای پیوستن به. پدر و مادر خود ترس برای زندگی خود حاضر به ثبت نام کردن. هنوز لافایت که در حال حاضر مشغول به کار با لوییس در نشویل sit-ins به ادغام ناهار شمارنده شد مصمم و ادامه داد: آموزش در غیر خشونت آمیز فعالیت.

زمانی که اوباش خشونت در آنیستون و بیرمنگام به حالت تعلیق اصلی آزادی سوار مسیر Nashville, کالج دانش آموزان شروع به فیلدینگ گروه به سفر به عنوان جایگزین.

“ما در طول آموزش ما آگاه شد ممکن است آسیب های فیزیکی است که ما را دریافت کنید. ما ساخته شده از ما بخواهد. قبل از ما رفتن اتوبوس سوخته در, Anniston, Alabama. افرادی که آن را در آتش برگزار شد درها بسته است. آنها انتظار می رود به کشتن مردم” لافایت گفت. “ما می دانستیم که این امکان را. ما برای آن آماده شد. ما احساس کردند که ما تا به حال برای تحمل و قدرت هر چه مواجه به ما نشان می دهد که خشونت کار می کنند. ما همچنین می دانستند که هر آنچه که اتفاق افتاده است برای ما تا به حال یک پشتیبان گیری, گروه, از آنجا که ما تا به حال افراد آموزش دیده در نشویل به مکان ما را در مورد ما نمی خواهد آن را.”

لافایت گفت که او و لوئیس led دو گروه از بیرمنگام به مونتگمری, on May 20, 1961. هر چند آنها داده شد فدرال نظارت به عنوان آنها به سمت چپ Birmingham لافایت گفت: این کاهش دور به عنوان آنها وارد مونتگمری به طرز مشکوکی آرام خیابان. در تازی ایستگاه اتوبوس نژادپرستانه اوباش فرود در گروه و همراه را فشار دهید.

“اراذل و اوباش از ایستگاه اتوبوس درب و شروع به ضرب و شتم تا رسانه ها و مطبوعات است. فوق العاده دوربین. ما نمی دانستیم که چه باید بکنید. ما می دانستیم که این اراذل و اوباش را به ما می آیند بعد, تنها دلیل آنها ضرب و شتم رسانه ها این است که آنها نمی خواهند این ثبت” لافایت به یاد می آورد. “وجود دارد یک تاکسی وجود دارد. ما در تلاش برای به دست آوردن دختران به کابین به حداقل یک نفر را نجات داد.راننده تاکسی حاضر به رانندگی تاکسی به دلیل وجود دو دختران سفید در میان ما. او گفت: آن را در برابر قانون محلی در مونتگمری برای یک راننده تاکسی به رانندگی کنید.”

“ما گفت: ما فقط می خواهیم دست در دست و آواز” ما غلبه خواهد کرد.’ و اوباش بعد از ما آمد.”

روزنامه گزارش از غوغا گزارش “مردان سفید پوست تشویق زنان به نظر می رسید به کار با دقت” در ضرب و شتم این فعالین تا خونین و بیهوش. آلاباما مجله روزنامه گزارش داد یک زن سفید برگزار شد تا یک کودک کوچک به او اجازه می دهد به آمار یک فعال در این صورت.

“پنج یا شش خواهد تمرکز بر روی یک نفر, نگه داشتن او را در حالی که دیگران لگد و ضرب و شتم او” این روزنامه گزارش داد. اجرای قانون موفق به در ابتدا در پاسخ به این اراذل و اوباش خشونت بعد ادعا هیچ کس تا به حال نام آن را گزارش با وجود آن ریختن به خیابان ها در مرکز شهر مونتگمری.

لوئیس بیهوش شد وقتی که یک عضو از اراذل و اوباش چرخش, چوبی, Coca-Cola جعبه در سر خود را. به زودی پس از یک وکیل محلی به طور کلی خواهد دست بیش از یک دستور به یک “خون آلود” لوئیس محرومیت از باقی مانده در آلاباما.

“این واقعیت که ما را مجروح و یا حتی مرگ روبرو بود و نه یک بازدارنده” لافایت گفت. “ما قابل درک است که شما تا به حال به یک تعهد شخصی. کسانی از ما که شروع به رفتن در آزادی سواری فکر آن را یک عامل ارزشمند به زندگی ما است.”

سواری الهام تمدید مدنی حق فعالیت و منجر به لغو تبعیض نژادی مشخص ایالتی حمل و نقل در سال 1961.

در صبح روز شنبه, کسی گذاشته, یک دسته گل کوچک از گل در جنوب دادگاه آسفالت خیابان در جلوی سابق تازی ایستگاه اتوبوس. آن را در حال حاضر می ایستد به عنوان آزادی سواری موزه که در آن تصاویری از لوئیس و لافایت در میان بسیاری دیگر در حال اعتکاف در نقطه بسیار خون خود را یک بار ریخته.

دوروتی واکر سایت مدیر موزه مشغول به کار در تاول جولای نور خورشید بعد از ظهر روز شنبه به راه اندازی یک تاج گل حلقه دار در عزاداری سیاه به افتخار لوئیس و ویویان.

“من تا به حال دو احساسات سنگین دل, کامل, غم و اندوه, بلکه فوق العاده الهام به حال این فرصت را به می دانم که او بود به می دانم که کار خود را به درک خود را میراث” واکر گفت: از لوئیس گذشت.

“این مهم برای مردم به درک و تعهد و فداکاری و شجاعت آن باید گرفته شود و در طول زمان مردم متعهد خود را. کنگره لوئیس و دیگر آزادی سواران بسیاری از آنها خیلی جوان است. آنهایی که مورد حمله قرار گرفتند در اینجا 18 – به 22 سال. برای دیدار با نفرت و خشونت با چنین تعهد و فداکاری آنها حاضر بودند جان خود را به خطر حتی شناخته شده در صورتی که هر چیزی را تغییر دهید. آنها فقط می دانستند که در آن نیاز به خطاب آن مورد نیاز مواجه شود و تنها راه آنها می دانستند که تا به حال به قربانی خود را در صلح آمیز راه عشق.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de