ادعا: جو بایدن گفت: 150 میلیون آمریکایی از اسلحه و دیگری 120 میلیون از COVID-19

معاون سابق رئیس جمهور جو بایدن کشیده شده مسخره و انتقاد – در درجه اول از محافظه کاران – به صورت کلامی اشتباه او در طول مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری.

های اخیر یک Facebook پست جیبش دو آماری ادعای خاص متصل به خشونت اسلحه و COVID-19.

جولای 13 پست گفت: با خنده emoji: “امریکا دارای حدود 300 میلیون نفر است. جو بایدن گفت: 150 میلیون دلار از دست داده بودند به خشونت اسلحه و ما فقط از دست یکی دیگر از 120 میلیون به covid-19. بنابراین من رسیدن به دوستان من برای دیدن اگر هر یک از شما هنوز زنده هستند”

این واضح است که یک شوخی است اما این افزایش یک سوال در مورد بایدن نظرات. آیا او واقعا ادعا می کنند هر دو از این آمار در برخی از نقطه ؟

بیشتر: بایدن می گوید: او تا به حال اینتل جلسات هشدار رای دخالت

بایدن در COVID-19 مرگ و میر

بله بایدن ساخته شده این ادعا در دو نوبت جداگانه هر چند برای او اصلاح شده خود را بلافاصله.

بایدن ساخته شده در مورد ادعای آمریکا COVID-19 مرگ و میر در 25 ژوئن در یک مبارزه انتخاباتی در پنسیلوانیا است. او صحبت کردن در مورد پوشش مراقبت های بهداشتی با خانواده.

یک ABC News, Facebook Live ویدئو نشان می دهد که شرکت کنندگان در این مراسم با اشاره به استرس او احساس بیش از امور مالی, در علاوه بر این به استرس از بیمارستان درمان و چگونه است که خود را کاهش داده در حال حاضر پایین و بهداشت روانی که در آن زمان. بایدن در پاسخ گفت او در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در سلامت روان.

بیشتر: چرا میله نقاط داغ برای COVID-19 انتقال

“همین دلیل است که ما عمده ای چند میلیارد دلاری سرمایه گذاری در سلامت روانی می شود.” “آنچه که مردم به شدت دست کم گرفتن تاثیر بر سلامت روانی افرادی که در حال حاضر همه چیز پیچیده است. مردم کار ندارد. مردم لازم نیست که هر جا بروید. آنها نمی دانند چه آنها در حال رفتن به انجام.”

او در ادامه گفت “در حال حاضر ما بیش از 120 میلیون مرده از COVID منظور من 120,000 مرده از COVID” با توجه به صوتی به دست آمده توسط Snopes.com.

بایدن در خشونت اسلحه مرگ و میر

بایدن ساخته تفنگ خشونت ادعا در فینال دموکراتیک اولیه بحث در فوریه. 25 در کارولینای جنوبی که در آن او گفت که 150 میلیون آمریکایی کشته شده بود پس از سال 2007 به دلیل خشونت اسلحه.

“علاوه بر آن من گذشت بردی لایحه با دوره انتظار. من به رهبری است که مبارزه با. اما دوست من در سمت راست من” بایدن گفت: اشاره به سن. برنی ساندرز “و دیگران را در واقعیت نیز به در به تولید کنندگان اسلحه مطلق ایمنی. تصور کنید اگر من اینجا ایستاده بود و گفت: ما به ایمنی به شرکت های دارویی. ما به ایمنی به شرکت های دخانیات. که باعث قتل عام در خیابان های ما; 150 میلیون نفر کشته شده اند از سال 2007 زمانی که برنی رای به معاف تولید کنندگان اسلحه از مسئولیت. بیش از همه جنگ ها از جمله جنگ ویتنام از آن نقطه.”

بیشتر: 2020 نامزدها در موضوعات: رای دهندگان راهنمای بایدن که در آن می ایستد در مراقبت های بهداشتی کنترل اسلحه و بیشتر

پس Facebook پست درست است که او ساخته شده این ادعا اگر چه رنگی محدوده تاریخ بایدن استفاده می شود و نمی دهد بایدن اعتبار بلافاصله تصحیح COVID داده ها خطا است.

اعداد حقیقی

در هر دو مورد بایدن و یا کارکنان خود اذعان کرد او در نظر گرفته شده و می گویند هزاران نفر نه میلیون ها نفر.

به عنوان بایدن اشاره کرد یک لحظه پس از ارجاع میلیون ها نفر از COVID مرگ و میر که در حال حاضر مرگ و میر باقی مانده در هزار است. همانطور که از ژوئن 25, زمانی که او ساخته شده این بیانیه به تلفات بیش از 119,000 با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز Coronavirus مرکز منابع داشبورد.

در خشونت اسلحه ادعای یک عضو بایدن به کمپین گفت: بایدن به معنای گویند 150,000 مردم است. بایدن قبلا اشاره شده است که آمار درستی است.

اطلاعات از سی دی سی تایید می کند از 2007-18 وجود دارد 148,182 اسلحه گرم به قتل.

حاکم ما: True

ما رای این ادعا درست بر اساس تحقیقات ما. بایدن آیا استناد به اعداد مورد استفاده در پست. البته هر دو از تعداد کسانی که به شدت اشتباه است. بایدن به معنای گفتن “هزاران نفر” در هر دو مورد نه “میلیون ها نفر.” در یک مورد بایدن اصلاح شده خود را بلافاصله. اما در طرف دیگر آن بود تا پس از بحث است که یک دستیار روشن شماره.

ما واقعیت-بررسی منابع

  • لیبرال ها دیوانه, گروه, Facebook, پست 13 ژوئیه سال 2020
  • ABC اخبار زنده “جو بایدن در دیدار با خانواده ها در لنکستر” 25 ژوئن 2020
  • CBS اخبار “اخبار CBS بحث دموکراتیک در چارلستون کارولینای جنوبی: پخش کامل” Feb. 20, 2020
  • مراکز کنترل و پیشگیری بیماری “مقایسه علل/متحده برای کشنده صدمه ابزار تجسم داده ها.”
  • دانیل دیل, صدای جیر جیر, Feb. 25, 2020
  • دانشگاه جانز هاپکینز Coronavirus, مرکز منابع “ایالات متحده نقشه” دیده جولای 14, 2020
  • Snopes “آیا بایدن می گویند 120 میلیون نفر مرده بود از COVID-19?”, 29 ژوئن 2020
  • ایالات متحده آمریکا امروز “بحث دموکراتیک FactCheck: بلومبرگ گمراه در اظهارنامه مالیاتی بایدن flubs اسلحه, خشونت, آمار,” فوریه. 26, 2020.
  • ایالات متحده آمریکا امروز “بایدن در مورد مذاکرات مغلوب ساختن پیشی جستن ‘دوقلو میراث,’ مراقبت های بهداشتی در نوسان-وزارت امور خارجه پنسیلوانیا سفر” 25 ژوئن.

با تشکر از شما برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شما می توانید اشتراک به ما چاپ نسخه ad-free نرم افزار و یا الکترونیکی روزنامه ماکت در اینجا.

ما واقعیت را بررسی کنید, کار, پشتیبانی, در بخش, توسط یک کمک مالی از Facebook.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de