بسته شدن یکی از شهر نیویورک-منطقه سه فرودگاه های بزرگ یک گزینه نیست حتی به عنوان coronavirus همه گیر هدایت می شود ترافیک مسافری پایین بیش از 95% ریک پنبه, مدیر اجرایی بندر مقامات نیویورک و نیوجرسی گفت: پنج شنبه.

“مفهوم بسته شدن یکی از سه فرودگاه های بزرگ در نیویورک منطقه ساخته شده است هرگز هیچ حس به ما گفت:” پنبه سخن آژانس ماهانه جلسه هیئت مدیره و اضافه کرد که این حرکت نیاز عظیم موانع نظارتی. “ما نمی توانیم در خود ما نزدیک فرودگاه اصلی. من آگاه هستم از عمده هر فرودگاه در کشور است که تعطیل.”

اما باز ماندن شده است آسان نیست. بین آژانس گفت که انتظار دارد به از دست دادن 3 میلیارد دلار درآمد در طول دو سال آینده به عنوان یک نتیجه از این بحران که می تواند به خطر اندازد طولانی سر رسیده نوسازی و توسعه پروژه های در سراسر امکانات آن که شامل John F. Kennedy International لاگاردیا و لیبرتی نیوآرک فرودگاه بین المللی. در علاوه بر این به کسانی که پروژه های این فرودگاه صورت یک دسته جدید از پروتکل های ایمنی — به طور بالقوه از جمله درجه حرارت چک برای هر مسافر و هر دو انجام خواهد حیاتی برای بازسازی اعتماد با تردید مسافران است.

برای حفظ فرودگاه در حال اجرا بندر قدرت گرفته اقدامات متعدد برای کاهش هزینه های بسته شدن کل concourses و پایانه های شمشیربازی کردن دسترسی و محدود کردن خدمات پنبه گفت. تقریبا تمام خرده فروشی در فرودگاه ها بسته است به جز گرفتن و رفتن مواد غذایی است.

به علاوه بستن فرودگاه شده اند لجستیکی کابوس و دسترسی محدود به منطقه در یک زمان هنگامی که آن بیمارستان بودند نیاز مبرم به بیشتر پرسنل پزشکی و نجات بخش تجهیزات.

“حمل و نقل هوایی شده است حیاتی در اینجا” پنبه گفت:, و اضافه کرد که این سه فرودگاه در هر یک خدمت بسیار در مناطق مختلف است.

“ما نمی تواند به FAA به دنبال اجازه ما نیاز به,” او گفت:. “ما به سادگی نمی خواهد انجام دهد.”

اما نگه داشتن فرودگاه عامل تهدید به گرفتن بسیار زیاد تلفات در بندر اقتدار بیش از $37 میلیارد و 10 سال سرمایه بهبود برنامه است.

همچنین بخوانید: این کروناویروس جدید تست را بر روی نقطه ای در نتایج در عرض 20 دقیقه

بسیاری از پروژه ها به منظور نوسازی شهر نیویورک پیری فرودگاه در حال حاضر به خوبی در راه است. آنها طیف وسیعی از تغییرات زیبایی به ترمینال جایگزین و جدید AirTrain ساخت و ساز است که بهبود طولانی و غیر قابل پیش بینی زمان آن طول می کشد برای رسیدن به و از سه سفر هاب.

این پروژه همچنین شامل کامل بازسازی و وحدت از فرودگاه لاگاردیا های بی ربط مجموعه ای از پایانه ها با بسیاری از خدمات و eateries نامناسبی قرار دارد و در طرف اشتباه از محل بازرسی.

به نگه داشتن آن کار بر پیگیری مسئولان این سازمان خواسته اند دولت فدرال برای 3 میلیارد دلار در مستقیم در آینده کمک محرک بسته های بعدی که در مجلس سنا است که انتظار می رود به بحث در هفته های آینده.

این هفته 27 دموکرات و از اعضای جمهوری خواه کنگره به نمایندگی از نیویورک و نیوجرسی حمایت آژانس درخواست برای کمک در نامه ای به مجلس نانسی پلوسی و رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل.

ببینید: حرکت به سهولت کسب و کار کوچک coronavirus شرایط وام نتواند در سنا

“قدرت پورت ادامه داد: عامل به فوریت نیاز به کالا و تجهیزات به منطقه و ضروری کارگران با خیال راحت به جایی که آنها باید به آدرس کسانی که بیشتر تحت تاثیر بحران” در این نامه گفت.

پایتخت پروژه های در حال انتظار پور 20 میلیارد دلار به پروژه های زیربنایی در پنج سال آینده و تولید بیش از 100 ، 000 شغل های محلی این نامه است.

از دست ندهید: شیر خفاش و pangolin کردن منو به عنوان چینی شهر ووهان ممنوعیت مصرف حیوانات وحشی

رهبری در بندر اقتدار تاکید کرد چند بار در روز پنج شنبه که آژانس از نظر مالی خودکفا و درو بیشتر از سود خود را از این فرودگاه ها در طول زمان عادی.

“ما اصلا در محدوده زمانی معین دریافت بودجه از دولت فدرال یا دولت دولت” پنبه گفت.

اما این سازمان منطقه ای است که به دور از تنها ذینفعان امید به فشار به آینده فدرال امداد بیل — اگر حتی یکی دیگر از محرک لایحه. خانه گذشت 3 تریلیون دلار بسته لقب قهرمانان قانون هفته گذشته که شامل صدها میلیارد در کمک به دولت های ایالتی و محلی و همچنین به عنوان یکی دیگر از پرداخت مستقیم به آمریکایی ها و گسترش برای افزایش تا بیکاری پرداخت. در حالی که این مجموعه چارچوبی برای بحث در سنای آمریکا برخی از اقتصاددانان این گزارش انتظار می رود این لایحه نهایی به نیمی از آنچه دموکرات ها خواسته اند برای.

آن را هنوز هم بیش از حد به زودی به می گویند که چه بخش هایی از قدرت پورت سرمایه پروژه به صورت بلوک سفت اگر فدرال کمک نمی آیند از طریق کوین o’toole, رئیس هیئت مدیره این سازمان از کمیسیون گفت: در روز پنج شنبه.

“من فکر می کنم آن را بیش از حد زودرس به سرمایه گذاری به چه برنامه هایی را باید تمدید برش خلاصه. ما به دنبال در همه نوع از گزینه های” اوتول گفت.

با این وجود پنبه گفت: زیرساخت های آن کار بود “عمیقا تهدید است.”

این آژانس همچنین اعلام کرد که تا به حال تشکیل هشت گروه کاری به آمده تا با عامل جدید پروتکل در نور از بحران از جمله یکی صرفا متمرکز در فرودگاه. اضافی سه crosscutting کار گروه به دنبال استراتژی برای بهبود ایمنی و سلامت در سراسر امکانات آن است که گذشته از این فرودگاه ها شامل پل ها و تونل های مسیر قطار سیستم پن ایستگاه و midtown اقتدار پورت ترمینال اتوبوس.

بحران ممکن است پاره شده یک سوراخ بزرگ در منطقه فرودگاه درآمد اما نیویورک فرودگاه نیست در صورت هر نوع طولانی مدت بحران وجودی گفت: Jorge رابرتز مدیر عامل شرکت AvPorts که در عمل بسیاری از کوچکتر عمومی فرودگاه حمل و نقل هوایی در اطراف منطقه سه کشور از جمله Westchester County Airport.

“قبل از بحران تقاضا برای ظرفیت فرودگاه در شهر نیویورک پیشی گرفته عرضه” رابرتز گفت. این یکی از دلایلی است که چرا این منطقه مسکن در فرودگاه نیوجرسی لانگ آیلند و جدید هیون خیلی شلوغ است. “JFK نیاز بیشتر دروازه نیوآرک در حال حاضر در ظرفیت.”

هنگامی که و چگونه شهر نیویورک فرودگاه آغاز خواهد شد به بهبود باقی می ماند توانمند سوال.

“ما در پایین شفت و ما در مورد شروع به بیرون آمدن در شرایط محدودیت” پنبه گفت: در روز پنج شنبه. “هنگامی که شما را در پایین شفت آن را سخت برای دیدن نور است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de