چین روز دوشنبه را محکوم کرد یک حرکت توسط وزارت تجارت ایالات متحده به گسترش آن به اصطلاح نهاد لیست شرکت های چینی که در حال محدود از انجام کسب و کار با شرکت آمریکایی به اتهام نقض حقوق بشر در Xinjian اویغوری منطقه خودمختار.

چین وزارت امور خارجه استادانی “قوی نارضایتی” با این تصمیم در یک جلسه مطبوعاتی با خبرنگاران با توجه به خبری بلومبرگ.

همچنین نگاه کنید به: ‘زمان آن را برای چین به چشمک زدن اول’ می گوید: Rep. شرمن که منجر به درایو به delist چین سهام

“ما مصرانه از ایالات متحده به تصحیح اشتباهات خود برداشت مربوطه تصمیم گیری و جلوگیری از دخالت چین در امور داخلی آن گفت:” سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian. “چین ادامه خواهد داد همه اقدامات لازم را برای حفاظت از حقوق مشروع و منافع شرکت های چینی و حفاظت از حاکمیت ملی و امنیت و توسعه منافع است.”

سهام در آسیا چین و هنگ کنگ بسته به میزان متوسطی بالاتر دوشنبه با چین CSI 000300, +0.13% به دست آوردن 0.1% و شاخص ترکیبی شانگهای SHCOMP, +0.14% 0.3% افزایش پیدا کرد. هانگ سنگ در هنگ کنگ شاخص HSI, +0.09% به پایان رسید تا 0.1% هر چند از آن کاهش یافته است 6.9% در ماه مه با توجه به FactSet.

اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی حفظ نهاد لیست به عنوان یک “ابزار مورد استفاده برای محدود کردن صادرات برخی از فن آوری های حساس و اجزای سازمان های درگیر در فعالیت های که تهدیدی برای امنیت ملی یا منافع سیاست خارجی ایالات متحده” با توجه به ویلیام کارتر از مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی.

ایالات متحده اضافه شده ده ها تن از شرکت های چینی به این پاییز گذشته در میان یک نبرد بیش از تجارت است که رشد کرده بود برای در بر گرفتن نگرانی آمریکا فن آوری تسلط به خصوص در زمینه مسابقه را به ساخت تا کنون بیشتر هوش مصنوعی قدرتمند است.

روز جمعه وزارت بازرگانی اضافه شده نه چینی سازمان به لیست استدلال در یک مصاحبه مطبوعاتی که آنها “همدستی در نقض حقوق بشر و نقض متعهد در چین کمپین سرکوب توده بازداشت خودسرانه بیگاری و بالا و فن آوری نظارت در برابر Uighurs قومی قزاق ها و دیگر اعضای گروه های اقلیت مسلمان در سین کیانگ اویغوری منطقه خودمختار.”

گسترش لیست شد در برابر پس زمینه از افزایش چین و آمریکا تنش بعد از خبر چین که مجلس را در نظر بگیرید یک لایحه که فعال کردن مقامات چینی برای محدود کردن حزب مخالف فعالیت در هنگ کنگ از جمله تظاهرات و یا درگیر شدن در بحث و گفتگو با متحدان بین المللی بدون اندازه گیری در نظر گرفته شده توسط هنگ کنگ قانونگذاری بدن ندارند.

ادامه مطلب: ‘بدترین کابوس است که اتفاق می افتد قبل از چشم ما’ می گوید دموکراتیک قانونگذار پس از پکن حرکت می کند به اعمال قوانین امنیتی در هنگ کنگ

در ضمن یک لایحه جدید به دست آوردن شتاب در واشنگتن است که می تواند منجر به delisting از عمده سهام چینی مانند Alibaba Group Holding Ltd. بابا -5.87% و JD.com Inc. JD -5.07% از بورس سهام ایالات متحده پس از سنا تصویب این قانون روز شنبه و یک لایحه مشابه معرفی شد و در مجلس نمایندگان.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de