گزارش تبلیغات یکی از انواع بازاریابی آنلاین و محتوایی است که امروزه بسیاری از شرکت ها از آن استفاده می کنند. مهمترین مزیت گزارش تبلیغات یا گزارش های خبری این است که شما نه تنها از مزایای انتشار آگهی بهره مند خواهید شد بلکه رتبه سایت خود را نیز بهبود خواهید بخشید. اما چگونه این اتفاق می افتد و چگونه می توانیم از انتشار یک گزارش بیشترین بهره را ببریم؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع بازاریابی آنلاین به ما بپیوندید.

گزارش تبلیغات (گزارش خبر) چیست؟
گزارش آگهی

بعضی اوقات شرکت ها متن تبلیغاتی را برای تبلیغ و معرفی خود به مشتریان تهیه می کنند و آن را به عنوان گزارش آگهی در سایت های محبوب منتشر می کنند.
محتوای این متن معمولاً گزارشی از محصولات یا خدماتی است که شرکت ارائه می دهد ، نحوه ارائه آنها ، مزایای شرکت نسبت به سایر شرکت های مشابه (رقیب) و …. به طور کلی ، هدف از این نوع آنلاین است. تبلیغات به منظور اطلاع رسانی به مشتریان در مورد شرکت و ترغیب آنها به خرید است.
البته اهداف گزارش دهی آگهی محدود به اطلاع رسانی نیست و همچنین می تواند شامل دریافت بک لینک و هدایت مشتری به صفحات فرود مورد نظر باشد و از این طریق سایت سئو را تحت تأثیر قرار دهد.

گزارش تبلیغات مانند تبلیغات آنلاین چیست؟
انواع مختلفی از تبلیغات اینترنتی مانند بازاریابی ایمیلی ، تبلیغات بنر و … وجود دارد که البته گزارشگری از اخبار نیز نوعی تبلیغات اینترنتی است. تفاوت این نوع تبلیغات با انواع دیگر تبلیغات آنلاین در نوع دسترسی به آن است. برخلاف بازاریابی ایمیل ، که به ایمیل های کاربران ارسال می شود ، یا بنرهایی که خود را مجبور به گوشه صفحه ها می کنند ، گزارش آگهی فقط برای کاربرانی که کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کرده و در صفحات نتیجه کلیک می کنند ، نمایش داده می شود. روی پیوند صفحه ای که گزارش خبر منتشر شده است کلیک کنید. به عبارت دیگر،
مشتری خواندن گزارش را به دلخواه خود شروع می کند و بنابراین ، این نوع تبلیغات اینترنتی به هیچ وجه برای کاربر آزار دهنده نیست و اسپم محسوب نمی شود.

مزایای گزارش تبلیغات چیست؟
علاوه بر موارد فوق ، نوشتن و انتشار گزارش تبلیغات در سایت معتبر می تواند از چند طریق برای شما مفید باشد:

دریافت بک لینک و در نتیجه SEO (بهبود رتبه)
از طریق سایت معتبر دیگری ، محصولات یا خدمات را به مشتریان معرفی کنید
مزایای تبلیغات غیر مستقیم – با تولید محتوای مفید برای مشتریان خود ، شما همچنین به مزایای محصولات یا خدمات خود اشاره می کنید.
تولید محتوای مفید برای مشتریان
هنگام تهیه گزارش آگهی باید به چه مواردی توجه کنیم؟
اگر مزایای این نوع تبلیغات برای شما به اندازه کافی قانع کننده است ، باید از همین حالا شروع کنید و هیچ فرصتی را از دست ندهید تا رقبای شما از این فرصت ها برای غلبه بر شما استفاده نکنند.
در اینجا چند نکته برای کمک به شما در شروع کار آمده است:
مرحله 1: سایت مناسب را انتخاب کنید
اولین قدم انتخاب یک سایت مناسب برای درج گزارشگری آگهی است. علاوه بر داشتن ترافیک بالا ، این سایت باید معتبر و شناخته شده باشد و ترجیحاً در زمینه خود شما باشد. سایتهای خبری همچنین می توانند انتخاب خوبی باشند زیرا همه مباحث را پوشش می دهد.
مرحله 2: تولید محتوا
تولید محتوا برای گزارشگری اخبار تقریباً مانند تولید محتوا برای یک سایت است. این بدان معناست که باید SEO باشد تا در صفحه نتایج Google قرار بگیرد. همچنین توصیه می شود به نکات زیر توجه کنید:

در هر گزارش ، شما باید یک یا سه محصول یا خدمات را معرفی کنید.
عنوانی را برای هر محصول در نظر بگیرید و فواید آن را توضیح دهید.
مقاله باید به روشی نوشته شود که برای کاربر مفید و جذاب باشد. به عنوان مثال ، اطلاعات جدیدی درباره عملکرد محصول را به کاربر ارائه دهید.
برای هر محصول یک صفحه فرود ایجاد کنید و با عنوان همان محصول به آن صفحه فرود پیوند دهید.
عنوانی قانع کننده را برای گزارش انتخاب کنید. عنوان باید به گونه ای باشد که کاربر هنگام دیدن آن ترغیب به کلیک کند. از طرف دیگر ، باید ببینید چه کسی سرخط را که قصد خرید محصولات شما را دارد ، دنبال می کند.
چگونه یک گزارش تبلیغ جذاب بنویسیم؟
چه تفاوتی بین بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات تلویزیونی وجود دارد که متن گزارش دقیقاً با لحن تبلیغات نوشته شود؟ دقیقاً تفاوت بین گزارشگری و سایر انواع بازاریابی در این است که غیرمستقیم است.
برای روشن شدن مسئله ، بگذارید با یک مثال توضیح دهم. فرض کنید شما مشتری هستید که می خواهید لپ تاپ بخرید ، اما نمی داند چه مارک و چه ویژگی هایی بهترین گزینه برای او است. چه کار می کنی؟ بدون شک ، شما سؤال خود را google می کنید و به محتوایی که گوگل معرفی کرده است بروید. شما با مقاله ای تحت عنوان “راهنمای خرید لپ تاپ بر اساس نیازهایتان” روبرو می شوید. در این مقاله برخی از پرفروش ترین مدل های لپ تاپ توضیح داده شده است و پس از معرفی هر نوع لپ تاپ ، با یک لینک ، شما را به صفحه ای می برد تا همان محصول را خریداری کنید.
این بهترین روش برای نوشتن گزارش خبری است. مقاله مفیدی برای کاربران که به طور غیر مستقیم آنها را ترغیب به خرید می کند.

فارسی کلاب را دونبال کنید لینک منبع